Dnipro Open 2018

З 23.02.2018р по 25.02.2018р. у м. Дніпро пройшов Х відкритий щорічний дебатний турнір Dnipro Open 2018 для учнів середніх шкіл, організатором якого є громадська організація «Нове бачення».

Турнір проходив в рамках проекту «Навчання демократії через дебати. Виклики демократії: уроки історії та громадянська активність», який розрахований на учнівську та студентську молодь і утверджує демократичні цінності шляхом взаємодії, співпраці та вирішення соціально значущих проблем суспільного життя. Традиційно теми відкритих дніпропетровських турнірів пов’язані з різними аспектами демократії та прав людини, а такі знання, безумовно, є дуже важливими для кожного громадянина, особливо у наш час. В рамках проекту учасники познайомилися з міжнародними форматами дебатів, мали можливість вдосконалити свої знання про демократичні цінності, права і свободи громадян та навчалися ефективній взаємодії через дебати.

Відкриття турніру відбулося 23 лютого у приміщенні культурного центру Менора за підтримки Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума». Також у цей день у Менорі пройшла перша майстерня з дебатів, а у НВК № 12 друга та третя майстерні, які проводили: к.пед.наук, зав.відділу суспільствознавчої освіти Інституту педагогіки НАПН України Тетяна Ремих (м. Київ), почесний представник Правління IDEA Тон Сонневельт (Ton Sonneveldt), Нідерланди; Рональд Маттиссен (Ronald Matthyssen), коуч, Австрія, Відень; д.філос.н., проф.,декан ф-ту соціології та управління ЗНУ Максим Лепський (м.Запоріжжя), тренерка БО «Вчителі за демократію та партнерство» Ірина Баранова (м.Київ) тощо.

В суддівську команду входили:  Тон Сонневельт (Нідерланди), Рональд Маттиссен (Австрія), тренери ГО «Нове бачення», тренери команд, вчителі НВК №12.

Всі п’ять відбіркових раундів турніру (10 років поспіль)  проходили на базі КЗО «НВК № 12» ДМР, пр. Пушкіна, 75.

У 2018 році взяли участь команди з м. Київ, м. Дніпро (КЗО НВК№№ 12, 139, 66, НВО 136, МЮЛ, СБШ № 23, 123, СЗШ№ 9, СШ 19), м. Тернопіль., м. Новоукраїнка (Кировоградська область), м. Корюківка (Чернигівська обл.), м.Кривий Ріг, м. Черкаси, м. Бердянськ., м. Горішні Плавні, м. Карлівка, с. Розсошенці (Полтавська обл.) с. Якушинці (Вінницька обл.), с. Раївка (Дніпропетровська обл.) Всього - 45 команд. (6-9 кл. – 18команд; 9-11кл. – 27 команд)

Загальна тема турніру була:

«Демократія, права людини та багато культурність. Історія та сучасність. Моральний вибір у період Голокосту»

Теми дебатного турніру Dnipro Open 2018 були

МОЛОДША ЛІГА

6-9 класи – україномовний трек, формат ціннісних дебатів Карла Поппера :

• «Соціальні мережі мають бути простором, вільним від мови ворожнечі».
  • «Історичні міфи сприяють вивченню історії».…

СТАРША ЛІГА

9-11 класи – україномовний та англомовний треки, всесвітній формат шкільних дебатів:

• «В умовах гібридної війни публічні дебати дають змогу викривати маніпуляції».
  • «Історичні міфи сприяють вивченню історії».
  • «Для врегулювання ситуації на Донбасі потрібно ввести миротворчі сили ООН».

«В умовах гібридної війни публічні дебати дають змогу викривати маніпуляції».

«Історичні міфи сприяють вивченню історії».

Фінал, нагородження та урочисте закриття  Dnipro Open 2018 пройшли у приміщенні ОДА.

Переможцями стали:

Молодша Ліга  (6-9кл.) – формат Карла Поппера:

Команда “Shape of us” СШ № 17, м. Черкаси

Старша Ліга (9-11кл.):

Всесвітній Формат (україномовний трек)

Команда “Шпікери” ЦДЮТ, м. Бердянськ

Всесвітній Формат (англомовний трек)

Команда “MASIKI” ССЗШ №9, м. Дніпро

У 10 найкращих Топ спікерів увійшли учні м. Дніпра

Формат Карла Поппера:

Таран Єлизавета, НВК № 139

Данелевська Інна, НВО № 136