18:30
160-річний ювілей Івана Франка

24 серпня 2016 року Україна  святкувала  160-річний  ювілей Івана Франка—людини невичерпного  таланту, майстерності слова й  дивовижної  долі.

Учні  10-А класу нашої  гімназії  Токарєв Володимир та Войцеховська Катерина у рамках програми з поглибленого вивчення  української літератури  ініціювали  вивчення німецькомовної творчості  та перекладацької діяльності І.Франка. Результатом   сумлінної  праці гімназистів  є  презентація"Німецькомовна творчість І.Франка", яка була представлена на обласному семінарі-практикумі "Іноваційні технології—шлях до  удосконалення уроку та  розвитку творчої  особистості вчителя й учня" .  Семінар був проведений 24 листопада 2016 року на базі НВК №12.

 

Пропонуємо   вашій увазі вибрані тези  супровідної  статті до презентації:

"Широкі зв’язки зі світовою літературою – давня традиція  в   українському мистецтві слова. Ці звʹязки знайшли своє відображення в художній практиці видатних українських митців.

Діяльність Франка як перекладача і популяризатора зарубіжних літератур була такою великою і різноманітною, що її важко охопити одному досліднику.

Універсальна діяльність Каменяра створила нову епоху в перекладній літературі. Для нього ця справа була не випадкова – Франко виборював в українській літературі, за його словами, «право горожанства серед цивілізованих народів світу».

 Друкування перекладів творів світової літератури, особливо тогочасної реалістичної, займало значне й почесне місце у всіх його видавничих планах і очолюваних ним періодичних виданнях.

І. Франко зробив значний внесок в слов’янсько-німецьку культуру кінця ХІХ – початку ХХ ст. Велика творча спадщина письменника-революціонера засвідчує про його тісні зв’язки з культурним і суспільно-політичним рухом Німеччини і Австро-Угорщини, про його невпинну працю із ознайомленням українського народу з кращими досягненнями культурного і суспільно-політичного розвитку цих країн, а також про ознайомлення німецького світу з кращими духовними досягненнями свого народу".

Вивчення німецькомовної спадщини І. Франка-письменника, публіциста, вченого, перекладача – допомагає глибше і детальніше осмислити суспільноєвропейський і світовий контекст його творчої діяльності, його активної ролі в  процесі   зближення  української, австрійської і німецької культур і літератур, в розвитку зв’язків між слов’янським  і  німецьким світом.

 

Переглядів: 68 | Додав: NVK12
Всього коментарів: 0
avatar