Дебати як освітня технологія

Сучасне життя диктує навчальним закладам пріоритети освітянської політики, спрямовані на підготовку учнівської молоді, що здатна змінюватись, пристосовуватися до нових потреб суспільного життя, оперувати і управляти інформацією, активно діяти, швидко приймати рішення, навчатись упродовж життя.

Однією із важливих освітніх  технологій, що може вирішити цю проблему є дебатна технологія

Які вміння та навички необхідні для життя у сучасному світі?

·        Вміння критично мислити.

·        Аналізувати та оцінювати інформацію.

·        Обґрунтовувати власну позицію, використовуючи переконливі аргументи.

·        Поважати різні точки зору та розуміти багатоманітність світу.

·        Співпрацювати, приймати колективні рішення.

·        Бути відповідальними за свої рішення та дії.

Можливості дебатів:

·        Навчальні дебати розвивають критичне мислення та навички аргументованого висловлювання.

·        Дебати поглиблюють зміст навчання, розвивають свободу учнів, допомагають їм думати самостійно, виходячи за рамки навчального курсу.

·        Дебати допомагають вчителю розв’язати проблему незацікавленості учнів, оскільки на їхні плечі лягає відповідальність за глибину осмислення змісту.

·        Дебати, які спрямовані на успіх, пропонують розвиток чисельних комунікативних компетенцій. Ораторство очолює список комунікативних навичок, що розвиваються через дебати.

·        Дебати виховують активних громадян

Дебати як освітня технологія

·        Дозволяють обговорювати дискусійні питання, спираючись на глибоке дослідження теми.

·        Навчають ставити запитання та шукати на них відповіді.

·        Формують високу культуру спілкування.

·        Впливають на мотивацію учнів та викликають інтерес до навчання.

·        Формують громадянські компетенції  у школярів та сприяють розвитку демократії у школі .

10 років в НВК № 12 існує дебатний клуб «Форум»

На тренінгах, турнірах учні НВК № 12 вчаться працювати з інформацією, формувати аргументи та їх відстоювати, вивчають основи проектного менеджменту, розробляють власний соціальний проект.

Члени клубу мають змогу навчатися дебатувати на тренінгах

кращих тренерів України :

І. Сущенка (м. Київ), І. Баранової (м. Київ), О. Зими (Дніпро)

Дебатну майстерню веде І. Сущенко (м. Київ)

Влітку дебатери НВК № 12 беруть участь у Літніх школах, де проводяться тренінги та дебатні турніри

Літня дебатна школа 2015 р. (о. Хортиця)

Учасники Літньої школи – учні гімназії № 12

·         Гудков Максим,  Деметер Діана, Троценко Катерина

Тренінги і дозвілля

Дебатери та тренери НВК № 12 в Американському домі (м. Київ)

Своїм дебатним досвідом ділиться тренер із Нідерландів

Тренінги для дебатерів та тренерів команд в Американському домі (м. Київ)

Дебатери НВК № 12 неодноразово ставали призерами і переможцями

на Всеукраїнських дебатних турнірах

В 2016 р. зразу 2 команди гімназії стали переможцями

«Dnipro Open 2016» :

·        Молодша ліга : учні 8 класу : Кошова О., Якубовська А. та Шатохін М.

·        Старша ліга : учні 11 класу Деметр Д., Троценко К., Жушман І.

·        Дебати – яскравий приклад  кооперативного навчання, сприяє розвитку критичного мислення, підтримує особисті інтелектуальні досягнення.

·         Робота в команді мотивує учнів співпрацювати заради спільного блага так само, як і свого власного.

·         Дебати підвищують як індивідуальну відповідальність, так і колективну, що прокладає стежку до вільного навчання.

·         Дебати заохочують учнів до демократичного діалогу та критичного мислення.

·        Дебати дають учнівській молоді широкі освітні можливості для навчальної  та  життєвої успішності.